Leczenie stomatologiczne dzieci czyli „Maluch u dentysty”

Leczenie stomatologiczne dzieci czyli „Maluch u dentysty”Wizyta u lekarzy różnych specjalności tak jak i wizyta u lekarza dentysty budzi nie tylko u dorosłych ale i u dzieci lekki strach. Najczęściej jest to strach prze nieznanym. Chcąc zminimalizować ten niepokój należy oswoić się z nieznanym, poznać i polubić. Bo dentystę da się lubić;-)! Taką zasadą kierujemy się właśnie w naszej praktyce BENEMEDICA (dawniej UniMed Dent).

dziecko na fotelu stomatologicznym

Z pewnością da się polubić i lubić naszych dentystów z Praktyki BENEMEDICA, co widać po twarzach uśmiechniętych Maluchów wychodzących z gabinetu 🙂 Choć początki wizyt Maluchów u dentysty bywają różne i wyraz” podkówki na twarzy „ przychodzących do nas Pociech nie jest nam obcy to najczęściej dzieci się do nas przyzwyczajają, my zdobywamy ich zaufanie i współpraca z Maluchami na fotelu stomatologicznym kwitnie!!!

Nie taki dentysta straszny…

Wizyta u dentysty jest dla dziecka i rodzica Wyzwaniem. Wiedząc i rozumiejąc jak ważne w dalszym rozwoju jamy ustnej jest leczenie zębów mlecznych Kochani Rodzice przyprowadźcie swoje Pociechy do lekarza stomatologa zanim coś niepokojącego wydarzy się w ich zębach. Warto od najmłodszych lat wpajać dzieciom, jak ważne jest dbanie o ich ząbki i jak istotne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Na pierwszą wizytę do gabinetu BENEMEDICA dobrze jest przyprowadzić Maluszka, gdy jego ząbki są całkowicie zdrowe. Pierwszy kontakt ze stomatologiem nie będzie wówczas kojarzyć mu się z bólem.

W naszej praktyce lekarze poświęcają dużo czasu dzieciom podczas tzw. wizyty adaptacyjnej w czasie której dziecko zapoznaje się z lekarzem dentystom, gabinetem i dowiaduje się ile ząbków ma aktualnie w buzi. Zarówno rodzice jak i dzieci dowiadują się jak cenne i ważne jest leczenie i dbanie o zęby mleczne. Co więcej, nasi dentyści wiedzą jak zainteresować dzieci zarówno kwestią higieny jamy ustnej, jak i samym gabinetem stomatologicznym. Taka wizyta „zapoznawcza” może mieć bardzo duży wpływ na nastawienie psychiczne dziecka do „lekarza od ząbków” i sprawi, że gdy pojawią się ewentualne dolegliwości, nie będzie ono odczuwało strachu przed pójściem do stomatologa.

Rodzice, nie lekceważcie „mleczaków”!

W świadomości niektórych rodziców dominuje przekonanie, że stan zębów mlecznych u dzieci nie jest zbyt istotny – i tak bowiem „wypadną” wyparte przez zęby stałe. Niestety takie podejście do sprawy jest błędne. Choroby „mleczaków” mogą wpłynąć nie tylko na ewentualne problemy z zębami stałymi, ale też doprowadzić u dziecka do zakażenia uogólnionego. Dlatego też tak ważne jest dbanie o zęby mleczne i traktowanie ich leczenia równie poważnie, jak zębów stałych. W gabinecie stomatologicznym Benemedica- do lutego Uni-Med Dent zajmujemy się między innymi pedodoncją (są to po prostu zabiegi na uzębieniu dzieci, włączając w nie również profilaktykę ortodontyczną).

Wizyty kontrolne pozwalają między innymi na przeprowadzanie takich zabiegów profilaktycznych jak:

Wspólnie dbajmy o zdrowe zęby najmłodszych

Współpraca rodziców ze stomatologami leczącymi ich dzieci, jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju zębów u najmłodszych. Warto zatem pamiętać o tym, by:

Te trzy proste kroki pozwolą na prawidłowy rozwój zębów u dziecka i przekonanie go, że wizyty w gabinecie stomatologicznym nie muszą wiązać się ze strachem. A to zaowocuje również w jego dorosłym życiu.
Serdecznie zapraszamy rodziców i ich dzieci na wizytę w łódzkim gabinecie stomatologicznym Benemedica. Zapewniamy, że nie tylko najmłodsi, ale i ci troszkę starsi Pacjenci przekonają się, że „nie taki dentysta straszny”!